מספר מקשר

פינוי שפכים

שפכים בסביבת המגורים שלנו הינו מפגע המפיץ ריח רע, עלול לפגוע בבריאותנו וגם פוגע באיכות החיים שלנו ולכן חשוב לפנות את השפכים.
לרוב ישנן מערכות הפועלות באופן אוטומטי ומסלקות את השפכים לתוך מערכת הביוב. אך במידה ואין מערכת כזו, עלינו למצוא ספק, חברה בתחום הביוב, כמו בורה שירותי ביוב, שתתקשר אתנו ותפנה את כל סוגי השפכים באופן היעיל ביותר והבטיחותי ביותר.
בורה שירותי ביוב הינה חברה מקצועית עם ניסיון מוכח רב וכן עובדת בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה.

החברה גם מקפידה להישאר מעודכנת לגבי כל הנחייה חדשה שנכנסת וליישם אותה בשטח בהתאם. חשוב להבין שמפעל או כל בית עסק שיש לו שפכים ואינו דואג לפנות אותם בהתאם להנחיות עלול לקבל קנס גבוה .

תוכן עניינים

סוגי שפכים

ישנם מספר סוגים של שפכים :

  • שפכים תעשייתיים שניתן למצוא במפעלים וחברות תעשייתיות
  • שפכים סניטריים
  • שפכים אורגניים

מתוך סוגים אלו, את השפכים הסניטריים והתעשייתיים יש לפנות באופן מסודר וע״פ הנחיות המשרד להגנת הסביבה , אחרת אתם עלולים להיקנס בקנסות גבוהים.

יתרונות וחסרונות של פינוי שפכים

יתרונות חסרונות

מגן על בריאות הציבור: פינוי שפכים נכון מונע התפשטות מחלות על ידי סילוק פסולת ומזהמים מהסביבה.

עלויות גבוהות: בנייה ותחזוקה של מתקני טיהור שפכים עלולים להיות יקרים.

מפחית את הזיהום הסביבתי: מכוני טיהור שפכים מסירים מזהמים מזיקים מהשפכים, ומצמצמים את ההשפעה השלילית על הסביבה.

קיבולת מוגבלת: מכוני טיהור שפכים יכולים לעבד רק כמות מסוימת של פסולת, ועלולים להיות מוצפים באזורים עם צפיפות אוכלוסין גבוהה.

שומר על משאבי מים: מפעלי טיהור ממחזרים ומשתמשים מחדש במים מטופלים, ומפחיתים את הביקוש למשאבי מים מתוקים.

השפעות סביבתיות: כמה שיטות טיפול בשפכים, כגון הזרמה לתוך נתיבי מים, יכולות להיות השפעות שליליות על הסביבה.

איך הכי נכון ויעיל לפנות את השפכים?

חברה בתחום הביוב שמחזיקה ציוד של ביובית יכולה לבוא ולבצע את פינוי השפכים. אבל לפני תחילת העבודה, צריך לראות מה סוג השפכים(תעשייתיים, שמנים, קולחים ועוד) ולפי זה לתאם ולהחליט על אופן הפינוי. המשאבה של הביובית שואבת את כל הנוזלים והחומרים המסוכנים לתוך מיכל בעזרת צינור המחובר אליה ואת השפכים מפנים לאתרים המאושרים לקליטה של שפכים ופסולת. בתחילה החומרים מועברים לאתר מעבר בו השפכים עוברים תהליכים של מחזור והשמדה.מכיון שמדובר בחומרים המסוכנים לבני אדם לרוב, יש צורך באנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שיטפלו בפינוי השפכים.

ועכשיו נדבר על פינוי השפכים מסוגיהם השונים:

  • שפכים סניטריים – נפנה את השפכים הללו ללא מגע אדם וזאת בשל הסיכון שבזיהום. את השפכים מפנים לאתר בו הם עוברים טיהור ולאחר מכן מחזור ושימוש כמי השקייה בחקלאות .
  • שפכים תעשייתיים – אלו שפכים שהם חומרים מזהמים ולכן חשוב מאד לפנות אותם באופן מסודר וע״פ ההנחיות.
  • מי שפכים שומניים – חשוב להפריד בין השמנים לבין המים ואז את השמנים מפנים לפי ההנחיות לאתר פסולת באמצעות שימוש בביובית.

השפכים של השמנים מועברים לתוך הבור של שומנים המיועד בלעדית לשפכים אלו. חשוב מאד לרוקן ולשטוף את הבור מיד לאחר שמפנים ממנו את השפכים כדי למנוע סתימות מיותרות בעתיד.

איך אנחנו עובדים?

כשהלקוח יוצר אתנו קשר ומבקש שנבצע פינוי שפכים, אנו מגיעים אליו עם כל הציוד הנדרש וכמובן עם ביובית שמתאימה לצורך. חשוב שהביובית תהיה מצוידת במיכלים מספיק גדולים על מנת שיהיה מקום לכל השפכים.

לאחר שנגיע ללקוח, חשוב למקם את הביובית בסמוך לבורות הספיגה או בסמוך למקום בו אנחנו אמורים לבצע את השאיבה ואז נתחיל בפעולה עצמה. הביובית וכמות השפכים הדורשים שאיבה הם אלו שיקבעו כמה זמן ייקח לשאוב.

פינוי שפכים יבוצע על ידי גורם מקצועי בלבד. כל ניסיון לבצע את הפינוי באופן עצמאי עלול להסתיים בנזק או בקנסות.

יש לזכור שמבחינת חוקי המשרד להגנת הסביבה, אסור באיסור מוחלט לפנות את השפכים לתוך מערכת הביוב ולכן עליכם לפעול לפי הנחיות המשרד ולהזמין ביובית לפינוי השפכים. עוד חשוב להזכיר כי האחריות על פינוי השפכים היא שלכם, בעלי העסק. אם קבלן יפנה את השפכים למקום שאסור ע״פ חוק, או אם לא תבצעו פינוי שפכים כלל, החוקים חלים עליכם ואתם תשאו באחריות.

אין סיבה להילחץ – הצוות המיומן של בורה שירותי ביוב ואינסטלציה בע"מ יודע להתמודד עם כל תקלה, זוהי המומחיות שלנו!

שאלות תשובות

ביוב מטופל בתהליך שנקרא טיפול בשפכים. תהליך זה כולל מספר שלבים הכוללים טיפול פיזי, כימי וביולוגי להסרת מזהמים ומזהמים. השלב האחרון הוא בדרך כלל חיטוי כדי להרוג את הפתוגנים שנותרו.

כמה שיטות נפוצות לפינוי שפכים כוללות מערכות ספיגה, מכוני טיהור שפכים עירוניים ומערכות טיהור מתקדמות. לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה, והשיטה המתאימה תהיה תלויה במיקום ובצרכים הספציפיים.

מערכת ספיגה היא שיטה לסילוק שפכים המשמשת בדרך כלל באזורים כפריים שבהם אין מתקן לטיהור שפכים עירוני זמין. מערכת ספיגה משתמשת במיכל ושדה ניקוז לטיפול ולסילוק שפכים במקום.
תחזוקה נכונה של מערכת ספיגה חיונית לתפקוד התקין ולאורך החיים שלה. זה כולל שאיבה קבועה של המיכל, הימנעות מהוצאת חומרים מסוימים לביוב, והבטחת שדה הניקוז לא יהיה עומס יתר.

פינוי שפכים לא נכון עלול להוביל להשפעות סביבתיות חמורות, כגון זיהום מים וזיהום מי תהום. זה יכול גם להוביל לדאגות לבריאות הציבור ועלול לפגוע בחיות הבר ובחיי המים.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק. משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת. מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
050-7100909
דילוג לתוכן